Złoto i srebro

13 stycznia 2018 roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Makowie Maz odbyły się Igrzyska Dzieci w unihokeju dziewcząt. Do rywalizacji o tytuł mistrzowski i awans na zawody powiatowe stanęły reprezentacje pięciu szkół: Szkoły Podstawowej w Drążdzewie, Szkoły Podstawowej w Rakach, Szkoły Podstawowej w Gąsewie, Szkoły Podstawowej w Szelkowie oraz Szkoły Podstawowej w Rzewniu.
Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwali sędziowie. Mecze były bardzo zacięte, a dziewczęta wykazały dużą ambicję w grze.

We wszystkich meczach odnisły zwycięstwo nie tracąc żadnej bramki. Nasze dziewczęta jadą na Międzypowiatowe Igrzyska Dzieci w unihokeju dziewcząt.

Do sukcesu sportowego przyczyniły się: Aleksandra Małkowska, Julia Napiorkowska, Aleksandra Leśnik, Wiktoria Kuś, Julia Chrzanowska, Gabriela Sitek, Katarzyna Dąbek, Małgorzata Drążek, Natalia Strzemieczna, Gabriela Mroczkowska.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Rzewniu

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Szelkowie

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Gąsewie

12 stycznia 2018 roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Makowie Maz odbyły się Igrzyska Dzieci w unihokeju chłopców. Do rywalizacji o tytuł mistrzowski i awans na zawody powiatowe stanęły reprezentacje ośmiu szkół: Szkoły Podstawowej w Amelinie, Szkoły Podstawowej w Czerwonce, Szkoły Podstawowej w Drążdżewie, Szkoły Podstawowej w Gąsewie, Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu, Szkoły Podstawowej w Rakach, Szkoły Podstawowej w Szelkowie oraz Szkoły Podstawowej w Rzewniu.

Chłopcy naszej szkoły po bardzo dobrej grze wyszli z grupy.Wygrali pólfinał z Amelinem.

W finale grali o pierwsze miejsce z drużyną SP w Szelkowie.

Po zaciętej i wyrównanej walce musieliśmy uznać wyższość drużyny przeciwnej i ostatecznie zajęliśmy II miejsce.

Skład drużyny: Bartosz Falba, Daniel Gutowski, Bartosz Jakubowski, Mateusz Napiórkowski, Kamil Słowikowski, Mateusz Tomoń, Przemysław Napiórkowski, Paweł Gregorek, Kacper Karczewski.

Klasyfikacja końcowa chłopców:

I miejsce – SP w Szelkowie

II miejsce – SP w Rzewniu

III miejsce – SP w Amelinie

Gratulacje !

Adam Strzemieczny