XVIII Szkolny Przegląd Działań Profilaktycznych

Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w kolejnym XVIII szkolnym Przeglądzie Działań Profilaktycznych. Jego tematyka to: propagowanie zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania się, szerzenie profilaktyki chorób, profilaktyki antynikotynowej i innych nałogów, higieny osobistej, dbanie o bezpieczeństwo na drodze, wdrażanie do ekologicznych zachowań.

Działo się dużo, ponieważ kreatywność dzieciaków i wychowawców była naprawdę ogromna. Na parawanach – wystawkach zawisły piękne plakaty oraz przedmioty użytkowe – „rzeczy ze śmieci”. Na przeglądzie wśród licznej publiczności wychowankowie rzewieńskiej szkoły dali pokaz swoich talentów. Były scenki i piosenki o tematyce profilaktycznej. Jury w składzie pani Małgorzata Ayoush oraz pracownice OPS w Rzewniu oceniały wokal uczestników, stroje, rekwizyty oraz układy choreograficzne. Młodzi artyści ocenieni byli bardzo wysoko. Wszystkie występujące dzieci otrzymały upominki, a poszczególne klasy nagrody grupowe.

Szkolny Przegląd Działań Profilaktycznych odbył się dzięki zaangażowaniu organizatorów, wychowawców, uczniów oraz Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzewniu, która sfinansowała nagrody. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy:

Marzanna Ewa Łyczkowska

Agnieszka Bujnowska

Konkurs wiedzy o patronie szkoły

28 maja 2019r. odbył się w Zespole Szkół w Różanie finał konkursu o Janie Pawle II dla szkół podstawowych i gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów, którzy zakwalifikowali się podczas konkursu szkolnego: Szymon Gutowski, Kacper Falba i Wiktoria Mróz. Konkurs przebiegał w następujący sposób: I część pisemna, w której test pisało 40 uczniów. Tylko 10 uczniów z najwyższą liczbą punktów uczestniczyło w II części ustnej odpowiadając na pytania. Wśród wielu był uczeń naszej szkoły Kacper Falba. Podczas odpowiedzi wykazał się dużą wiedzą. Ostatecznie uzyskał II miejsce, z czego jako szkoła możemy być dumni, ponieważ poziom był bardzo wysoki.

Kacprowi dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.                  

Edyta Napiórkowska

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

Dnia 04.06.2019 w Starym Szelkowie odbył się Międzygminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Nasza Uczennica Aleksandra Łyczkowska zajęła I miejsce w kategorii klas 1-3. Zaśpiewała piosenkę pt. Please tell me daddy. Gratulacje!

III miejsce Aleksandry Łyczkowskiej w IX powiatowym konkursie plastycznym

Uczniowie z naszej i innych szkół jak co roku wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS. W tym roku temat przewodni to: „Maszyna pracuje a dziecko obserwuje”.

Do etapu powiatowego z kategorii klas II-III przystąpiło 43 uczniów z 9 szkół. Pierwszy etap konkursu polegał na wyłonieniu sześciu najlepszych prac i odbył się w Makowie Mazowieckim. W jury zasiedli: p. Adam Wiesław Miecznikowski-kierownik KRUS Makowa Mazowieckiego, p. Anna Winiarek – plastyk i dyrektor MDK w Makowie Mazowieckim, p. Joanna Rzepka i p. Monika Dąbrowska.

Drugi etap konkursu odbył się w Oddziale Regionalnym w Warszawie. Tam wybrano trzy najlepsze prace, m.in. Aleksandry Łyczkowskiej.

17 maja 2019r. w siedzibie KRUS w Makowie Mazowieckim odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.

Gratulujemy Aleksandrze Łyczkowskiej i dziękujemy wszystkim uczniom za piękne prace.

Smak ekologicznej żywności

W kwietniu 2019r w szkole odbył się konkurs wiedzy ,,Smak ekologicznej żywności’’, organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

W dwóch kategoriach wzięło udział: IV-VI -10 uczniów,

                                                                 VII-VIII i gimnazjum- 11 uczniów

Tematyka dotyczyła wiedzy w zakresie rolnictwa ekologicznego i produktu ekologicznego.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się:

-Iwona Drążek kl. V b                      

- Julia Napiórkowska kl. VI, przygotowywane przez p. Agnieszkę Kobylińską;

- Dobrosława Szubińska kl. VII

-Anna Radziszewska kl. VII, przygotowywane przez p. Barbarę Krupińską

W nagrodę, uczennice wraz z nauczycielkami przygotowującymi je, pojechały (dzięki Urzędowi Gminy w Rzewniu) do Warszawy, do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Wzięły udział w konkursie. W nagrodę, w programie dnia, była wycieczka po Starówce, wizyta w Parku Miniatur(nieistniejących już budynków Warszawy) na Krakowskim Przedmieściu , przejazd metrem.

Wszyscy z niecierpliwością czekali po obiedzie na rozdanie nagród, otrzymali je wraz z opiekunami. Nie było przegranych, wszyscy wzbogacili się o wartościową wiedzę, przygodę i nowe doświadczenia.

Barbara Krupińska

Jak zapobiegać pożarom?

14 marca 2019 roku w Sypniewie odbył sie konkurs pożarniczy „Jak zapobiegać pożarom”

Naszą szkołę i gminę reprezentowało dwóch uczniów:

  1. Daniel Gutowski kl. VI
  2. Kacper Falba kl. VIII

konkurspozarniczy

Adam Strzemieczny

Konkurs recytatorski ?Warszawska Syrenka?

27.03.2019r. w Makowie Mazowieckim odbyła się 42. edycja Powiatowego Konkursu „Warszawska Syrenka’’. Pięknie zaprezentowały się na nim uczennice naszej szkoły: Katarzyna Dąbek kl.6, Marika Ostaszewska kl.2, i Aleksandra Łyczkowska kl.1a.

Mimo, że konkurencja była duża (w kategorii klas 1-3 startowało 26 recytatorów), Ola Łyczkowska znalazła się w pierwszej piątce nagrodzonych uczniów zdobywając wyróżnienie.

Gratulujemy.

Marzena Łyczkowska

Akcja Bezpieczne i Zdrowe Ferie 2019

Bezpieczeństwo dzieci to priorytet dla rodziców, nauczycieli i szkoły. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają na ferie zimowe. Jest to czas odpoczynku, radości i zabaw. Pragniemy, by z zimowego odpoczynku dzieci i młodzież wróciła wypoczęta, „cała i zdrowa”. W PSP i PG w Rzewniu 24.01.2019r. przeprowadzone zostały działania profilaktyczne pod nazwą „Akcja Bezpieczne i Zdrowe Ferie 2019”.

W „Akcji Bezpieczne i Zdrowe Ferie 2019” uczestniczyli zaproszeni goście p. wójt Gminy Rzewnie Wiesław Chrzanowski, p. Barbara Zysk – członek Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzewniu oraz dzielnicowy p. Grzegorz Dębowski, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa. Czuwał nad przebiegiem Międzyklasowego Turnieju o Udzielaniu Pierwszej Pomocy.

Organizacją i sprawnym przebiegiem całej Akcji zajęły się p. Marzena Łyczkowska i Agnieszka Bujnowska.

Uczniowie szkoły przygotowali i zaprezentowali plakaty nt. bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w domu, w sieci, udzielania pierwszej pomocy.

Pierwsza grupa: klasy I-VII PSP w Rzewniu zaprezentowała piosenki, scenki i wiersze o tematyce bezpieczeństwa. Uczniowie wykazali się dużą inwencją. Mali artyści śpiewali, recytowali, pokazali się jako wspaniali aktorzy. Dobrze dobrane rekwizyty i przebrania dopełniły całość.

Druga grupa: klasy VI-VIII PSP w Rzewniu i PG w Rzewniu wzięła udział w Międzyklasowym Turnieju Wiedzy o Udzielaniu Pierwszej Pomocy. Zmagania były ekscytujące, a poziom wyrównany.

Dzięki współpracy z Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzewniu udało się pozyskać pieniądze na nagrody indywidualne dla wszystkich uczestników Akcji oraz nagrody dla poszczególnych grup.

Życzymy Udanych Ferii!

Organizatorzy: Marzena Łyczkowska, Agnieszka Bujnowska

KONKURS WIEDZY O POLSCE

27 XI 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Rzewniu odbył się konkurs wiedzy o Polsce. Do walki przystąpili uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego. Każdą klasę reprezentowało czworo uczniów. W jury zasiadły pani Teresa Pepłowska i pani Izabela Kozłowska. Dzieci wykazały się świetną znajomością wiedzy z wybranego zakresu historii i geografii oraz umiejętnością śpiewania pieśni patriotycznych. Walka była niezwykle wyrównana, poziom bardzo wysoki. Miejsce I - zajęła klasa Ia, miejsce II – klasa II, miejsce III - klasa Ib, miejsce IV – klasa III. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody indywidualne oraz klasowe. Organizacją konkursu zajęły się panie: Agnieszka Bujnowska i Marzena Łyczkowska przy współpracy z panią Teresą Pepłowską - bibliotekarką Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzewniu.

Organizatorzy

?NASZA OJCZYZNA? ? konkurs recytatorski - II etap

Dużym sukcesem uczniów z klasy Ia zakończył się listopadowy Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. „ Nasza Ojczyzna”, zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Makowie Maz. Osiem szkół z powiatu makowskiego reprezentowało 16 uczniów.

Występy obu naszych reprezentantek spodobały się komisji oceniającej.

Najlepsza tego dnia okazała się Aleksandra Łyczkowska, która ujęła jury niezwykłą recytacją wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. „ Pieśń o fladze” i zdobyła I miejsce, również bardzo dobrze zaprezentowała się druga dziewczynka z klasy Ia Nikola Rutkowska i otrzymała wyróżnienie recytując wiersz patriotyczny „Żołnierz polski” Władysława Broniewskiego.

Dziewczynkom i ich rodzicom - gratulujemy !

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

30 października 2018 roku w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „ Nasza Ojczyzna”. Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych, upowszechnianie kultury języka wśród uczniów, popularyzowania piękna i wartości narodowej kultury, rozbudzanie zainteresowania poezją patriotyczną oraz rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci. Każdy uczestnik przygotował do recytacji utwór o tematyce patriotycznej. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas I – III.

Komisja konkursowa w składzie :

1. P. Małgorzata Ayoush – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzewniu

2. P. Elżbieta Radziszewska – polonistka

3. P. Anna Gutowska – pedagog szkolny

Członkowie komisji oceniając wykonania brali pod uwagę dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu, zaangażowanie emocjonalne i pomysłowość interpretacji, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Dzieci recytowały utwory znanych polskich poetów. Uczniowie prezentowali wysoki poziom artystyczny. Bardo poważnie podeszli do tego zadania. Po wysłuchaniu pięknych recytacji wszystkich uczestników konkursu, komisja musiała podjąć trudną decyzję i nagrodzić najlepszych.

1. miejsce – Aleksandra Łyczkowska kl. Ia „ Pieśń o fladze” K. I. Gałczyński

2. miejsce – Nikola Rutkowska kl. Ia ,,Żołnierz polski” Władysław Broniewski

3. miejsce - Marika Katarzyna Ostaszewska kl. II – „ O Ojczyźnie” – Tadeusz Różewicz

Wyróżnienia

1. Amelia Borucka kl. Ia

2. Emilia Tryc kl. II

3. Julia Słowikowska kl. II

4. Liliana Banaszek kl. II

5. Dawid Dądera kl. II

6. Natalia Sosnowik kl. III


Laureaci i uczniowie wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

Aleksandra Łyczkowska i Nikola Rutkowska, będą reprezentowały szkołę 14 listopada 2018 r. w Makowie Mazowieckim w następnym etapie tegoż konkursu.

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 15.10.2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzewniu odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej.

Turniej Wiedzy Pożarniczej służy przede wszystkim promowaniu wśród dzieci i młodzieży:

  • znajomości przepisów przeciwpożarowych,
  • zasad postępowania na wypadek powstania pożaru,
  • praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarową,
  • poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

W zmaganiach udział wzięli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Rzewniu.

17 najlepszych uczestników otrzymało nagrody rzeczowe ufundowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Rzewniu.

Turniej przeprowadził: Adam Strzemieczny