Jesteśmy mistrzami rejonu ostrołęckiego!

Uczniowie naszego gimnazujm zostali mistrzami rejonu ostrołęckiego w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 

Po zwycięstwie w eliminacjach powiatowych drużyna w składzie: Mateusz Ciborowski, Kacper Kozłowski i Mateusz Strzemieczny, wybrała się 16 maja 2017r. do Ostrołęki. Tego dnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego zorganizowane zostały eliminacje rejonowe.

Turniej podzielony był na 5 konkurencji: test z zasad i przepisów o ruchu drogowym, test dotyczący określania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, miasteczko ruchu drogowego, udzielanie pomocy przedmedycznej i jazda sprawnościowa po torze przeszkód.

Po podsumowaniu wyników przez komisję okazało się, że dwóch uczestników rozwiązało bezbłędnie testy a na torze przeszkód i w miasteczku nie dostali żadnych punktów karnych. Konieczna była więc dogrywka o wyłonienie zwycięscy indywidualnego. Ogromna radość zagościła w naszym teamie, gdy sędzia główny zaprosił do rywalizacji o najwyższe podium Kacpra Kozłowskiego i Mateusza Strzemiecznego. Chłopcy jeszcze raz spotkali się na torze przeszkód. Jednak i tym razem ich przejazdy były bezbłędne, a o zwycięstwie zadecydował krótszy czas przejazdu Mateusza. Ostatecznie mistrzem indywidualnym został Mateusz Strzemieczny, wicemistrzem Kacper Kozłowski a tuż za nimi kolega z drużyny Mateusz Ciborowski. Po takich lokatach indywidualnych nie było cienia wątpliwości, że gimnazjaliści z Rzewnie wygrali eliminacje rejonowe z miażdżącą przewagą i pojadą 6 czerwca na XL Finał Mazowsza Turnieju BRD do Warszawy.

Ogromne gratulacje.

Jacek Kozłowski


BRD - eliminacje powiatowe

Po rocznej przerwie w Zespole Szkół w Płoniawach - Bramurze 9 maja 2017r. odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Do rywalizacji uczniowie z naszego zespołu przystąpili w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Podstawówkę reprezentowali: Katarzyna Napiórkowska, Wiktoria Napiórkowska, Kacper Falba i Kamil Piaściński. Koledzy z gimnazjum biorący udział w konkursie to: Mateusz Ciborowski, Kacper Kozłowski i Mateusz Strzemieczny.

Turniej składał się tylko z jednej konkurencji - testu wiedzy o ruchu drogowym, składającego się 25 pytań. Na udzielenie odpowiedzi uczniowie szkól podstawowych mięli 30 minut a gimnazjum 25.

Po sprawdzeniu kart odpowiedzi przez komisję okazało się, że konieczna jest dogrywka o 2 miejsce w kategorii szkoły podstawowe. W szranki stanęli: nasza podstawówka i z Gąsewa. Rozstrzygnięcie miał dać test ze skrzyżowań. Po podsumowaniu wyników nasi uczniowie przegrali rywalizację o 2 miejsce, zajmując ostatecznie 3 lokatę.

W przypadku gimnazjów wszystko było już wiadomo po pierwszym teście. Trzech uczniów z naszego gimnazjum kolejny raz byli najlepsi. Zwycięstwo zagwarantowało drużynie awans do etapu rejonowego w Ostrołęce, który odbędzie się 16 maja.

Obie drużyny, zadowolone ze swych wyników, wróciły z pucharami i nagrodami, ufundowanymi przez Wójta Gminy Rzewnie, w rękach.

Chłopcom z gimnazjum życzymy powodzenia na kolejnym etapie eliminacji.test

Jacek Kozłowski