Drogi uczniu wybierz zakładkę "Nauczanie zdalne" w górnym menu, kliknij w nazwisko nauczyciela, z którym masz zajęcia, a dowiesz się, jak możesz się uczyć.

Pamiętaj o wszystkich przedmiotach!

Projekt edukacyjny ?PTASIE RADIO? ? wyjazd uczniów na wycieczkę do Ciechanowa i Opinogóry

ptasieradioProjekt edukacyjny ”PTASIE RADIO” – wyjazd uczniów na wycieczkę do Ciechanowa i Opinogóry

Na wyjazd dzieci zamówiły wspaniałą pogodę, zabrały ze sobą dobre humory i rano dn. 24.04.2019r. ruszyły na wyprawę.

Przygodę uczniowie rozpoczęli od zajęć kreatywnych pt. „Las w szkle” zorganizowanych w Fabryce Pomysłów w Ciechanowie. Najpierw był pokaz tworzenia ekosystemu zamkniętego w środku słoika. Jest on samowystarczalny, rośliny same produkują potrzebne do życia składniki. Następnie pod czujnym okiem ekspertów, dzieci tworzyły własny las.

Frajdą dla nich była zabawa integracyjna w sali z kulkami, zjeżdżalniami i korytarzami. Zabawom nie było końca.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich. Uczniowie podziwiali renesansową budowlę i eksponaty z tego okresu. Z zainteresowaniem słuchali legend związanych z zamkiem ciechanowskim. Zwiedzili obydwie baszty, obejrzeli galerię obrazującą historię twierdzy, wystawę prezentującą różne rodzaje broni oraz uzbrojenia z okresu od XIV do XVIII wieku.

Niezwykłą gratką i przeżyciem było odwiedzenie „Ptaszarni” na terenie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, gdzie można podziwiać ekspozycje przyrodniczą, w skład której wchodzą różne gatunki ptaków aż z pięciu kontynentów. Wśród mieszkańców Ptaszarni znajduje się m. in. niezwykle ubarwiona papuga ara. W wolierach uczniowie podziwiali papugi nimfy, aleksandretty większe, papugi faliste, bażanty annamskie, królewskie i diamentowe, pawie indyjskie, gołębie cukrówki, gołębie okularowe i kury ozdobne. Dzieci najbardziej zachwyciła przepiękna papuga ara i pawie, które prezentowały się w całej okazałości.

Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, które gromadzi pamiątki związane z historią rodziny Krasińskich, ze szczególnym uwzględnieniem Zygmunta Krasińskiego.

Nie zabrakło też świetnej zabawy na placu rekreacyjnym przy muzeum. Dzieci zmęczone, ale całe i szczęśliwe wróciły do domu.

Agnieszka Bujnowska