Wycieczka do Nowogrodu, Łomży i Drozdowa

Dnia 16.06.2015r klasy Ia, Ib i II wraz z opiekunami wybrały się na swoją pierwszą, całodniową, szkolną wycieczkę. Pierwszym punktem zwiedzania był Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie. Jest to piękne malownicze miejsce położone nad Narwią. Uczniowie z wielkim zapałem zwiedzali zagrody kurpiowskie, młyn oraz żuraw.

Kolejnym punktem dnia był spektakl w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży pt: ?Czerwony Kapturek?. Tekst Jana Brzechwy potraktowany był jako pretekst do nawiązania dialogu pomiędzy dzieckiem a aktorem. Spektakl był poszukiwaniem teatru w teatrze za pomocą rytmów, dźwięku i światła. Opowiadał o samotności dziecka, jego marzeniach i nadziei. W świecie dziecka dominowały przedmioty a każdy z nich nabierał innego wyrazu i znaczenia.

Po pięknym przedstawieniu dzieci mogły się wyszaleć w Sali Zabaw ?Magiczny Świat?. Tam czekały na nie zjeżdżalnie, bujaki, basen z piłeczkami i wiele innych atrakcji. Wszyscy głodni i zmęczeni chętnie odwiedziliśmy Łomżyński Mc Donald?s.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego w Drozdowie, gdzie znajdują się ciekawe eksponaty zwierząt i ptaków z okolic Bagien Biebrzańskich. Po zakupieniu pamiątek wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Wszyscy byli zmęczeni, ale radośni. Wycieczka była super!

                                                                                                                                Iwona Dawidowska

czerwony kapturek