Poezja grzbietów książek

7 – 15 MAJA 2022 - TYDZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Konkurs - Poezja grzbietów książek
O tym, czy łatwo stworzyć utwór poetycki, mogli przekonać się uczestnicy konkursu, przed którymi stanęło zadanie stworzenia wiersza wykorzystującego tytuły z grzbietów książek. Każdy grzbiet z tytułem stanowił jeden wers wiersza, wersów musiało być od czterech do ośmiu. Można było wykorzystać książki z domowej biblioteki lub zbiory biblioteki szkolnej. Ułożony w stosik wiersz z grzbietów książek należało sfotografować i przesłać do bibliotekarza. Liczyły się pomysłowość i inwencja twórcza.
Najlepsi „odkrywcy poezji” zostali nagrodzeni. A oto ich wiersze i zdjęcia:

Czytaj więcej: Poezja grzbietów książek

Święta

Z okazji Światowego Dnia Książek i Praw Autorskich zapraszamy do obejrzenia prezentacji zawierającej 22 ciekawe cytaty słynnych pisarzy o książkach.

Prezentacja - słynni pisarze o książkach

 

Z okazji zbliżających się majowych świąt publikuję prezentację. Nie spędzimy ich tak, jak zazwyczaj, na wyjazdach lub spotkaniach ze znajomymi, więc może to dobra okazja do dowiedzenia się, co tak naprawdę w tych dniach świętujemy.

Prezentacja - majowe święta

Darmowe książki w internecie

Propozycje darmowych książek w Internecie

Poniżej przedstawiamy aktualizowany wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków oraz audiobooków.

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

ChmuraCzytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Masz tę moc - ebook o koronawirusie

Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu? Dostępny jest tutaj.

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

OFERTY FIRM

Empik Premium bezpłatnie przez 60 dni

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Jak skorzystać z promocji?

  1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
  2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
  3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
  4. Aktywuj usługę Empik Premium.
  5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

Publio - darmowe ebooki

Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

Nexto

Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.